Skip to content Skip to footer

Indre Neimante

Indre Neimante / Joimove Klaipeda, Lithuania

English
Every day I try to improve myself like woman and like mom, be active and positive. When I was pregnant, I saw a wonderfull thing – babywearing dances with Joimove Babies Instructor Rūta. It was such a good news for me, but then I saw that it is just in capital of Lithuania. Fortunately, one day Rūta came to our city – Klaipeda and take a class of babywearing dances. I was so excited and dreamed up about these dances in our lovely city! So I think that I can connect my passion to dance and organizational skills, and I can fulfill my dream with the best partner – my babygirl Vesta.
So now I want to take a chance to become a part of Joimove in a seaport Klaipeda, to have fun with other moms, dads, grandparents, etc., move by dancing, feel pleasure and give a lot of positive energy to our babies and each other. I believe that babywearing dances makes a strong connection between you and your best dance partner, so I want to invite you to join the movement and enjoy the moment with your little ones!
I am so happy being a part of amazing Joimove International community and I can’t wait when we will meet each other at the dance floor with our babies!

Lithuanian
Stengiuosi kasdien tobulėti kaip moteris ir kaip mama, būti aktyvi ir skleisti pozityvią energiją. Nėštumo metu atradau nuostabų dalyką – šokius su kūdikiais nešynėse su nuostabia Joimove Babies instruktore Rūta. Tai buvo tokia nuostabi žinia, tačiau netrukus sužinojau, jog šie šokiai vyksta tik Lietuvos sostinėje. Laimei vieną dieną Rūta atvyko į Klaipėdą ir man teko galimybė sudalyvauti jos vedamame užsiėmime. Likau sužavėta ir svajojau, kad tokie šokiai atsirastų ir mūsų nuostabiame mieste! Tuomet pagalvojau, jog pasitelkdama savo aistrą šokiams ir organizacinius gebėjimus, galėčiau išpildyti šią svajonę su savo geriausia šokio partnere – savo mergyte Vesta.
Tad dabar noriu suteikti savo miestiečiams galimybę tapti Joimove dalimi, dalintis gera nuotaika su kitomis mamomis, tėčiais, seneliais ir pan., kartu pajudėti pagal įvairių stilių muziką, pajusti šokio su kūdikiais teikiamą malonumą ir dovanoti daug pozityvios energijos ir minčių savo mažyliui bei vienas kitam. Tikiu, jog šokiai su kūdikiais stiprina tarpusavio ryšį tarp Jūsų ir Jūsų geriausio šokio partnerio, todėl labai kviečiu prisijungti ir kartu su savo mažyliu mėgautis šokio teikiamais malonumais!
Begalo džiaugiuosi būdama nuostabios Joimove International bendruomenės dalimi ir labai visų lauksiu prisijungiant šokių aikštelėje kartu su savo kūdikiais!

Email

[email protected]

Social Media

FB: sokiaisukudikiaisklaipeda/

City

Klaipeda, Lithuania

Leave a comment

Kapirum Consulting

Pop up for potential mailing list?

Sign up now