Skip to content Skip to footer

Didem Mulayimsi

Joimove Ambassador, Founder of 37 Arts Center, Piano Teacher

Brief info

Joimove Ambassodar, Founder of 37 Arts Center, Piano Teacher

Didem Mulayimsi / Certified Joimove Babies, Kids Instructor
ID:100012TUR2015
Owner & Founder at 37 Sanat Merkezi, Piano Teacher, Designer

I have been introduced to arts at the age of 5 with ballet.  I have completed my secondary school, high school and university education on piano at the Mimar Sinan University Conservatory.  Afterwards, I have also completed my Pedagogic education at the Istanbul Technical University and started Balet Co-repetition.
Music, Dance, and Painting have been an integral part of my life.
I have started to share this lifelong experience with a broader set of students through my school, MEB 37 Music, Dance, and Painting Private School, with the motto “Contribute arts to your life.”
My continuous strive to give more helped me meet Selen and International Joimove Communities.  I have not only enjoyed the initial trainings, but also very excited with the opportunity to introduce music and rhythm to the lives of children at such an early age.
I am excited to be part of  JOIMOVE team.
Love,

Didem x

TURKCE

Sanat’ la tanışmam 5 yaşında Bale ile başladı. Orta,lise ve üniversite eğitimim  MSÜ. İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda eğitimini gördüğüm Piyano ile devam etti. Mezun olduktan sonra İTÜ’ de Pedagoji Formasyon sertifika programına katılarak aynı sene bir yandan piyano dersleri, bir yandan da Bale Korepetitörlüğü yapmaya başladım.
Tecrübelerimi okulum MEB. Özel 37 Müzik, Dans ve Resim kursunda ” Hayata Sanat Kat ” sloganı ile birleştirerek büyüttüm. Joimove ile tanışmam ben daha farklı ve faydalı ne yapabilirm diye araştırırken oldu. Keyifle gittiğim eğitim’in meslek hayatıma çok şey katacağını düşünmemin yanısıra, çocuklara bebeklikten itibaren müziği ve ritmi aşılama isteği ayrıca heyecanlandırdı.
Ekibe katıldığım için çok mutluyum.


Sevgilerimle,
Didem Mülayimsi

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Kapirum Consulting

Pop up for potential mailing list?

Sign up now