Skip to content Skip to footer

Basak Gunes Kolcuer

Dancer, Choreographer, Certified Joimove Instructor


Başak Güneş graduated from Classical Archaeology Department of Ege University in 2006. At the same year she graduated from İDA İzmir Dance Academy. In 2006, she completed the seminar of ballet and modern dance refereeing which was opened by the TDSF. After having worked as a director at İzmir Dance Academy for 2 years, She gave up from her manager position to work on the stage and back stage and returned to the teaching classes. In the EU project ,it called ‘’Rengarenk Gençlik’’ She worked with disadvantaged and disabled children as a dance instructor. She also completed her training son storytelling and ‘’Kidding Around Yoga Instructor Education’’. When she had her second child in 2016, she wanted to be able to continue her dance activities with her baby. During her own experiments she took the Joimove Training and joined Joimove Family.

TURKCE

İzmir doğumlu Başak Güneş Kolcuer dans hayatına TC MEB İDA İzmir Dans Akademi’de
başladı ve daha sonra Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünü kazanarak her iki alanda
birden eğitimini sürdürdü. İzmir Dans Akademi’de klasik bale alanında Türkiye’nin duayen
isimlerinden Suna Eden Şenel ile çalıştı. Tüm dünyada Fellowship of the Institute of Choreology (F.I. CHOR) ünvanına layık görülen beşinci isim olan Suna Eden Şenel tarafından sahne teknikleri, notasyon ve klasik bale gibi alanlarda eğitim alan Başak GÜNEŞ KOLCUER dansın değişik formlarında da bilgi sahibi olmak için başka isimlerle de bir çok değişik projede yer aldı. 2006 yılında Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünden başarıyla mezun olan Başak GÜNEŞ, yine aynı yıl İDA İzmir Dans Akademi’den aldığı eğitimle başarıyla stajerliğe hak kazandı. 1 yıl Milli Eğitim Bakanlığı onaylı stajını tamamladıktan sonra uzman eğitmen ve daha sonra öğretmen kademelerine yükseldi. 2006’da TDSF’nin açmış olduğu bale ve modern dans hakemlik seminerini tamamlayarak TDSF hakemi oldu. 2 sene İzmir Dans Akademi’de müdürlük yaptıktan sonra sahne üzerinde ve arkasında daha çok çalışabilmek için müdürlüğü devretti ve eğitmenlik görevine geri döndü. Rengarenk gençlik AB projesinde dezavantajlı çocuklar ile zihinsel engeli bulunan çocukların dans eğitmenliğini yaptı. Nazlı Çevik Azazi’nin hikaye anlatıcılığı eğitimine katılarak, başarıyla tamamladı.  5 yıl Tan Sağtürk Akademi’de klasik bale ve modern dans eğitmenliği ile kurumun yöneticiliğini yaptı. Bu süre zarfında çocukların sakinleşme ve odaklanmakta zorlanmaları onu çocuk yogası eğitimi almaya yönlendirdi. Tüm dünyada geçerliliği olan Kidding Around Yoga eğitmenliğini aldı ve  çocuklarla yoga çalışmaları yapmaya başladı.

2016 yılında bebeği dünyaya gelince dans çalışmalarına onunla devam edebilmeyi çok istedi, kendi denemelerini yaparken Joimove ile karşılaştı ve Eğitimini alıp Joimove Ailesine katıldı. Tüm çalışmalarını İzmir’in farklı stüdyolarında yapmaya devam etmektedir.

Email

[email protected]

Social Media

instagram.com/basakgunes_balevedansatolyesi

İletişim: 05072046317

City

Izmir / Turkey

Leave a comment

Kapirum Consulting

Pop up for potential mailing list?

Sign up now