Skip to content Skip to footer

 

Selen Yilmaz Joimove 

SELEN YILMAZ / KURUCU

3 yasında başladığı bale eğitimini profesyonel kariyer ile devam ettiren Selen Yılmaz, orta, lise ve üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Klasik Bale Ana Sanat Dalı’nda, Yüksek Lisans’ını da Sanat Yönetimi’nde tamamlamıştır.

1997 senesinden bu yana klasik bale, latin ve salon danslarını her yaştan katılımcılar ile buluşturan Selen Yılmaz, özel çocuklar, engelliler ve bakıma muhtaç yaşlılar ile iyileştirici dans çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerini halen yürütmektedir.

Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı’nda Öğretim Görevliliği süresince Devlet Opera ve Bale kadrosuna sanatçılar yetiştiren Selen Yılmaz aynı zamanda Türkiye’nin ilk klasik bale kökenli bale yazarı olarak 2008 yılından bu yana Andante Dergisi yazarları ve yayın kurulunda yer almış, Donizetti Klasik müzik ödülleri jüri üyeliği üstlenmiştir.

Uluslararası Dans Konseyi, UNESCO üyesi Selen Yılmaz, Türkiye’de Çağdaş Bale Topluluğu, Üniversiteli Kadınlar Derneği, Metin Sabancı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, UNICEF başta olmak üzere de global organizasyonlara destek vermiştir.

Dans aşığı kızı Lydia, 4 yasında kendi hastane deneyimlerinden derlediği ve “I like to go to the Hospital” “Hastaneye Gitmeyi Seviyorum” mutluluk kitabının yazarıdır.

Selen Yılmaz’ın mutlu aileler vizyonu ile 2013 yılında İskoçya’da başlattığı Bebeklerle Dans oluşumu, İngiltere’de en iyi aile etkinliği ödülü almış kısa sürede tüm dünyada fenomen olmuştur. Selen Yılmaz, sağlık danışmanları tarafından hazırlanan dünyadaki ilk ve tek “Bebeklerle Dans Güvenlik Programı” nin yaratıcısıdır.

Bu yıl 5 kitada kutlanan Uluslararası Ailelerle Dans Günü (İFDD) kurucularından olan Selen Yılmaz dansın ailelerin bağını güçlendirmede toplumsal bilinç oluşturmayı misyon edinmiştir.

Selen Yılmaz 2015 senesinde hareketin neşesinden yola çıkarak JOY (neşe) ve Movement (hareket) kelimelerinin birleşimi olan Joimove markasını yaratmıştır. Bağış organizasyonlarında aktif olarak faaliyet gösteren sosyal sorumluluk odaklı bir topluluk olarak dünya genelinde büyümeye devam etmektedir.

Bebeklerle Dans kitabı `The Babywearing Dance Book` ve neşe ve hareketin şifalandırıcı gücünü anlattığı Neşe Tekniği ’The Joyfulness Method’ kitaplarının da yazarı olan Selen Yılmaz, İskoçya’da yaşıyor, dünyanın farklı noktalarında eğitimler ve seminerler vermeye ve platformlar üzeri bağımsız kuruluş ve topluluklarda aktif rol almaya devam ediyor.

HAKKIMIZDA

Gücünü hareketin pozitif etkisinden alan Joimove, dünyanın farklı noktalarında oluşan katılımcı ve eğitmen gruplarıyla, kurguladığı programlar ve etkinlikleri aracılığıyla gelecek nesillere ilham veren aileler ve herkes için daha mutlu bir dünya yaratmayı hedefliyor.

Joimove olarak biz, hem çocukların hem de yetişkinlerin her gün dansla ve müzikle iç içe yaşayarak, hayatlarına hareketi katmalarının önemine inanıyoruz. Çünkü biliyoruz ki böylesine sosyal ve aktif bir yaşam, sağlıklı ve mutlu bir yaşamın da anahtarı!

Joimove programlarından dilediğiniz birine katılarak bir “Joimover” olabilir ya da deneyiminizi bir üst boyuta taşıyarak, seçtiğiniz programların eğitim süreçlerini tamamlayarak “Joimove Eğitmeni” olabilirsiniz

JOIMOVER MANIFESTOSU

 

Hepimizin farklı konularda birbirine destek olabileceği kendine özgü bilgi ve deneyimi var. Birbirimizden öğrenir, öğretir ve birbirimizi her daim destekleyerek, güçleniriz.

Sınırları ortadan kaldıran bir bağlılığımız var. Joimovers bütün inançlara saygı duyar, hiçbir din parti ya da guru ile ilgisi yoktur. Biz çocuklarımıza daha iyi bir gelecek, bugünden daha iyi bir dünya bırakmak için bir araya gelen bir topluluğuz.

Çocuklar sevgi ister. Eğer yetişkinler mutlu bir ortamda yaşarsa orada çocuklar da mutludur. Çocuklar bizim yansımamızdır.

Hiç tanımadığınız insanların sizin tanıdığınız insanlar aracılığıyla hayatınıza bir dokunuşu, etkisi vardır.

Aile içinde dans etmek için bir adım atın. Dansı ailedeki her yaştaki kişileri bir araya getirmek için harika bir iletişim aracı olarak kullanırız.

Eğer siz hareket etmeye başladıysanız, zaten başarmışsınız demektir. Harekete geçmeye niyet edersek, evren buna mutlaka karşılık verecektir. Unutmayın, evrende düşünceyi gerçek kılan harekettir!

Hayat bize hayallerimize ulaşmak ve başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için birçok yol sunar. Her zaman araştırır, gözlemler, dinler ve aldığımızdan daha çok veririz.

Yaşadığımız bu dünyada insanların ihtiyaçları doğrultusunda onlara yardım eden, doğru zamanda doğru yerde olup onların ihtiyacı olan desteği sağlayan melekler vardır. Bir Joimover da her zaman iletişime geçmeye, mutlukluları paylaşmaya ve kutlanacak anlar yaratmaya hazırdır.

Fark yaratmak üzerine bir tutku olmadan, sadece para kazanma odağı bireyler sürdürülebilir bir motivasyon olmayacaktır. İnsanları desteklemek, onların hayatlarına dokunmak, hayatlarını daha mutlu hale getirmek ise Joimover’ların odak noktasıdır. Para ise sadece bir doğal sonuçtur.

Yaşamın her anından zevk al. Çünkü bir Joimover çevredeki insanlarla, doğayla, hayatla iletişim halindedir. Hayatı kutlamak için ve burayı çocukların gülümsediği bir dünyaya dönüştürmek için örnek olur, dans eder, ilham verir.

Kapirum Consulting

Pop up for potential mailing list?

Sign up now