Skip to content Skip to footer

BEBEĞİNİZLE “GÜVENLE” DANS EDİN!

UNESCO ve CID ( Conseil International de la Danse) tarafından tanınan ödüllü dans programı Joimove, tüm dünyada dans aracılığı ile bağ kurarak gücünü hareketin pozitif etkisinden alir ve her yaştan ve her kesimden insanı bir araya getirmeyi hedefler.

Ülkemizde özellikle “Bebeklerle Dans” olarak da bilinen Joimove Babies programıyla öne çıkan uluslararası kuruluş, ekibinde bebek giyme danışmanları, fizyoterapistler, dans terapistleri, ebeveynlik ve okul öncesi dönem gelişim uzmanları, kadın sağlığı uzmanları ve dans profesyonelleri barındıran alanındaki tek kurumdur. Bebeklerle Dans programı bu uzmanlar tarafından incelenmiş ve onaylanmıştır.

JIS BEBEKLERLE DANS VE HAREKET GÜVENLIK PROGRAMI

Dünyanın sayılı popüler bebeklerle dans grupları ve markalarının eğitmenlerini yetiştiren eğitmenlik okulu JIS (Joimove International School) Babywearing Dance and Movement Safety programini da bünyesinde barındıran Joimove, dünyadaki tek “bebeklerle dans güvenlik programı”nı yaratmıştır ve halen bu konuyla ilgili araştırmalara öncülük etmektedir. JIS ClauWi®  Trageschule bebek giyme ve bebek tasiyicilari prensiplerini takip eder.

JOIMOVE BABIES DERSLERI

Joimove, güvenli “babywearing dance” alanında üstlendiği misyon ile her gün daha fazla kişiyi bebek giyme güvenliği hakkında bilinçlendirmektedir. 5 kıtada aktif Joimove eğitmenleri eşliğinde derslere katılan ebeveynlerin çoğu bebeklerini ilk defa giymektedir. Katılımcıların bir kısmı arkadaşlarından ödünç aldıkları taşıyıcılarla geldikleri bu derslerde bebek giyme yolculuklarına başlamakta, bir diğer kısmı da mevcut bilgilerini daha üst seviyeye çıkarmaktadır.

Bebeğin bacak aralığı ve omurgasının yanı sıra annenin postürünü de destekleyen bebek giyme kurallarına uygun bir şekilde güvenli rutinler içeren program aynı zamanda bu şartları sağlayan ergonomik taşıyıcı markalarının kullanılması kuralını takip etmektedir. Bu noktada Joimove eğitmenleri, katılımcıları güvenle desteklemekte ve bilgilendirmektedir. Katılımcılara ergonomik taşıyıcılarının olmadığı durumlara karşın her zaman yedek taşıyıcı rezervlerini sunmakta ve gerekli durumlarda onları ekipteki bebek giyme danışmanlarına yönlendirmektedirler.

ULUSLARARASI SERTIFIKALI JOIMOVE EĞITMENLERI

Sertifikalı Joimove eğitmenleri güvenli dans koreografileri ve ders atmosferi oluşturma konularında tecrübelidirler.

-Bebeğin ve annenin 40 dakikalık performans süresince konforu
-Doğum sonrası annenin değişen vücut yapısı ve hormonal süreçleri
-Bilimsel olarak derslerin bebeğin işitme duyusuyla olan ilişkisi
-Rutin oluştururken tercih edilmesi gereken nazik hareketler bu güvenlik unsurlarından yalnızca birkaçıdır.

İşte tüm bu sebeplerle Joimove Babies derslerine gelen herkes bir dans dersinin de ötesinde, güvenli bir alana girdiklerini hissederler. Joimove dans liderlerinin öncülüğünde keyifle dans ederek an içinde kalmayı deneyimler, neşeyi paylaşırlar…

Kapirum Consulting

Pop up for potential mailing list?

Sign up now